0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Türk Rap'inde Savaş Var!!!

Türk rap'inde savaş var başlığı tam olarak şu andaki durumu anlatıyor. Bir tarafta eski rapçilerden Norm Ender, diğer tarafta ise genç rapçilerden Ezhel ve Ben Fero ve bunlara destek olan Killa Hakan ve Ceza abileri. Bakalım bu savaşın kazananı kim olacak, şu an ibre Norm Ender'den yana.
Türk Rap'inde Savaş Var!!! - 1

Öncelikle neler olduğunu hatırlayalım isterseniz. Rap kültürü Türkiye'de uzun zamandır geçerli olan ve Sagopa Kajmer, Kartel, Ceza, Killa Hakan, Norm Ender gibi şarkıcılar bu sürecin başından itibaren Türk rap müziğinin içerisinde yer almışlardır ve belirli bir hayran kitlesi oluşturmuşlardır. Buna karşılık diğer tarafta da yeni bir rap kültürü daha oluşmaya başlıyor bunun da başında Ezhel, Ben Fero, Eypio gibi yeni rap şarkıcıları yer alıyor.

Ezhel, geçiğimiz dönemde hapse girmesi ve bunun üzerine medyada ve sosyal medyada uzun süre gündem oluşturmuştu. Daha sonrasında Ben Fero'nun ve Ezhel'in çıkardığı şarkılar hit olmuş ve milyonlarca izlenmelere ulaşmış hatta en fazla dinlenen Türkçe şarkılar arasında yer aldılar. Rap dinleyen ya da dinlemeyen herkesin ilgisini çektiler.

Ezhel & Ben Fero & Killa Hakan & Ceza cephesi

Geçtiğimiz günlerde, rap müziğe yıllarını vermiş olan Norm Ender yeni rap şarkıcılara diss attığı bir şarkı çıkardı; Mekanın Sahibi. Bu şarkıda açık bir şekilde Keltoş babana koş dizesiyle Ben Fero'yu ve Polisler hep peşimizde bizim, polisler niye peşimizde? sözleriyle de Ezhel'i açık bir şekilde hedef aldı. Bu şarkıdan sonra yer yerinden oynadı aslında.

Öncelikle Ezhel hiç beklemeden hemen Lolo şarkısı ile karşılık vermeye çalıştı ama beklediği tepkiyi alamadı bu şarkısı. Bu cepheye daha sonrasında Killa Hakan katıldı. Rap müziğe yıllarını vermiş olan şarkıcı, daha öncesinde kendi konserlerine gelmiş olan ve hayranları olduğunu belirttiği Ben Fero ve Ezhel'in arkasında olduğunu, Norm Ender'e küfür de ederek belirtti. Bunun videosu da aşağıdadır.

Bundan sonra da Ceza da açıklama yaptı ve bu savaşta Ben Fero ve Ezhel tarafında yer alacağını açıkladı ve hatta Norm Ender'e karşı birlikte bir şarkı yazacaklarını belirtti. Bunun sonunda da dün yeni bir şarkı yayınladılar.

Fight Kulüp adını verdikleri şarkıyı Ceza & Killa Hakan & Ben Fero ve Ezhel birlikte seslendiriyor. Sosyal medyada şarkı ile ilgili yapılan ilk yorumlara bakılırsa şarkı beğenilmemiş. Aksine şarkıyı seslendiren Killa Hakan ve Ceza hakkında da bir sürü olumsuz yorumlar da oluşmaya başlamış.

Bence bu konu ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de aralarında Sagopa Kajmer'in de bulunduğu ve Türk rapine yön veren rap şarkıcıların hangi tarafta yer alacağı? 

Bakalım zaman içerisinde biraz daha netleşecek gibi görünüyor herşey. Ama şu an, Norm Ender önde görünüyor gibi.

 

Türk Rap'inde Savaş Var!!! - 2

Yorumlar

Henüz hiç yorum yazılmamış.

Yorum Bırakın