0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Esra & Ceyda Ersoy Hakkında

Özellikle son zamanlarda Sosyal Medya siteleri arasında yer alan Twitter da hayranlarına paylaşmış oldukları birbirinden ilginç fotoğraflarla gündemde kalan Esra Ceyda kardeşler son olarak da müzik sektörüne giriş yaptılar. Bu arada bu kardeşlerin medada Cicişler olarak da tanındığını söyleyebiliriz.

Kardeşlerden büyük olan Esra Ersoy 21 Haziran 1984'de Mersinde dünyaya geldi İlköğrenimini Mersin Toros Kolejinde tamamladı. Liseyi Mersin Sabancı Anadolu Lisesinde okudu. Üniversite eğitimine Ankarada Bilkent Üniversitesi'nde devam etti ve 2006 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun oldu . Mezun olduktan sonra bir dönem Ankara Lailada Halkla ilişkiler müdürü olarak çalıştı. İstanbul da yaşamaya başlamasının ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro eğitimi aldı.

Diğer kardeş Ceyda Ersoy ise 30 Eylül 1987'de Mersin'de doğdu. İlköğrenim ve lise yıllarını Mersinde tamamladı. Daha sonra Bilkent Üniversitesinde okuduktan sonra eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi'nde devam etti. Aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde tiyatro eğitimi aldı.

 

Esra & Ceyda Ersoy Şarkı Sözleri