0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Sezen Aksu - Demo Albümü

Sezen Aksu, Türk müziğine sayısız eser vermiş ve Minik Serçe olarak da ün salmış bir şarkıcıdır. Kendi eserlerinin yanısıra birçok sanatçıya da şarkılarını vermiştir. 2018 yılında Sezen Aksu Demo adlı albümünü sevenleriyle buluşturdu. Bu albümde diğer şarkıcılara verdiği şarkılarını seslendirdi ve albüm youtube üzerinden sevenlerine sunuldu.
Sezen Aksu - Demo Albümü - 1

Sezen Aksu, Demo albümü için aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

Demo bir şarkının ilk çalınmış ve söylenmiş, olgunlaşmamış ham halidir. Bir tür taslak hali diyebiliriz. Bazen de başka bir şarkıcıya ve düzenleme yapacak müzisyene, rehberlik yapması için hazırlanır.

Ben bazı demoları asıllarından daha çok severim; daha iyi ya da daha kötü olduğundan değil, içinde ne endişe ne düşünce barındırdığından...

Beğenecekler mi beğenmeyecekler mi kaygılarının başlamadığı, bizim müzik terminolojisinde “perfomans anksiyetesi” dediğimiz duygunun henüz yakamıza yapışmadığı zamanları şarkının… Çalan için de söyleyen için de gerçek kayıt aşamasında kusursuz olma çabası gerginlik sebebidir çünkü.

Müziği seven herkesin şarkıların saf halini tatmaya hakkı var diye düşünüyorum… Bu DEMO albümüyle o anların ruhunu paylaşmak istedim.

Düş Bahçeleri konseptini bilen bilir, diğer yorumcu arkadaşlarımın seslendirdiği şarkılarımı, yeni düzenlemelerle yeniden seslendiriyorum. Söyleyenler zaten çok güzel söylemiş oluyorlar; o biraz benden de hatıra kalsın diye söylemek istediğim şarkılardan oluşan bir konsept.

DEMO onlardan ayrılıyor. Konsepti falan yok. Süsleme yok. Olduğu gibi, geldiği gibi…

Sezen Aksu'nun bu albümündeki şarkılar birden yayınlanmıyor, yavaş yavaş sırayla şarkılar yayınlanıyor. Sezen Aksu'nun Demo albümünde şimdiye kadar çıkarılan şarkıların listesi aşağıdadır, yeni şarkılar çıktıkça eklemeler yapılacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yazılmamış.

Yorum Bırakın