0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Musa Eroğlu Mihriban

Musa Eroğlu Mihriban Şarkı Sözleri

Sözlerini Abdurrahman Karakoç'un yazdığı ve Musa Eroğlu'nun bestesini hazırladığı Mihriban türküsü, birçok dizi ve filmde duygusal sahnelerde kullanılmıştır. Bunun en önemli nedeni de şarkının sözlerindeki derin etkidir. Bir söyleşisinde Abdurrahman Karakoç, şarkıyı lise yıllarındaki aşkı için yazdığını söyler. Bu arada belirttiğine göre kızın adı Mihriban değildir ve kız sarışın da değildir. Ama Mihriban nasıl bir Mihriban'sa artık Abdurrahman Karakoç'a iki tane ünlü türkü yazdırır.

Abdurrahman Karakoç ile kız sevgilidir, kızla evleneceklerdir fakat aileler izin vermez. Bundan dolayı da ayrılırlar. Sonrasında bir arkadaşından kızın başka biriyle evleneceğini öğrenir ve arkadaşının yanında belli etmez ama çok üzülmüştür. Ve hislerini dizelere döker. Dikkat çeken mısralardan birisi olan Lambada titreyen alev üşüyor sözlerini o an yanan mumdan esinlenerek yazdığını söyler.

Bu arada şarkı ile alakalı önemli bir nokta da şarkının yazarının ülkücü, şarkının bestecisinin alevi olmasıdır. Bu iki kültürün başarılı bir şekilde harmanlanması ile ortaya çıkan eser mükemmel olmuştur. Yazanın ellerine, bestecisinin ve söyleyenin diline sağlık.

 

Sarı saçlarını deli gönlüme
Bağlamışım çözülmüyor mihriban mihriban
Ayrılıktan zor belleme ölümü
Görmeyince sezilmıyor mihriban
Sevdiğim mihriban

Yar değince kalem elden düşüyor
Gözlerim görmüyor aklım şaşıyor
Lambada titreyen alev üşüyor
Aşk kağıda yazılmıyor mihriban
Sevdiğim mihriban

Tabiblerde ilaç yoktur yarama
Aşk değince ötesini arama
Her nesnenin bir bitimi var ama
Aşka hudut çizilmiyor mihriban
Sevdiğim mihriban

Şarkı Detayları

 • Sanatçı
  Tarih
  05.12.2017
 • Kategori
  Gösterim
  1435
 • Etiketler
  Musa Eroğlu Mihriban türküsünün sözleri, Sarı Saçlarını Deli Gönlüme türküsü, Mihriban türküsünü dinle, Mihriban türküsü hikayesi, Çukur dizisi Mihriban

Musa Eroğlu Diğer Şarkıları

Yorumlar

Henüz hiç yorum yazılmamış.

Yorum Bırakın