0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Ayla Çelik Hakkında

Ayla Çelik; 29 Ekim 1973 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Başarılı bir söz yazarı ve şarkıcı olan Çelik, yüksek öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarında tamamlamış ve böylelikle profesyonel müzik hayatı başlamıştır.

Müzikle tanışmasının ilk zamanlarında Melih Kibar ile beraber çalışmış ve profesyonel olarak başlamış bazı reklamların müziklerini seslendirmiştir. Bir kaç tiyatro oyunlarının müziklerini de oluşturmuştur. Çıkardığı "Ayvalanta" adlı albümü piyasaya sürmüş ve pek çok kişi tarafından dinlenmiştir. Bu şarkının ardından "Türkan" adlı albümü de çıkarmıştır ve bu albümü de oldukça sevilmiştir. 2012 yılında "Altın Kelebek Türkiye Müzik Ödülleri" organizasyonunda ödüle layık görülmüştür.

Bir kaç yıl şarkılara ara veren Ayla Çelik, 2016 yılında tekrar dönüş yapmış ve kendi hayatını anlattığı "BEN" adlı albümünü çıkarmıştır. Bu şarkısında klip de çıkarmıştır. Çıkardığı bu şarkının ardından aylar sonra şu sıralar adeta popüler hale gelen "Bağdat" adlı şarkısıyla daha çok hayran kitlesi oluşturmuştur.

Ayla Çelik Albümleri

  • 2007 -- İstanbul Türküleri
  • 2010 -- Lavanta
  • 2016 -- Ben

Ayla Çelik Şarkı Sözleri