0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Fatma Polat Hakkında

10 kasım 1984 yılında Hatay’da doğan Fatma Polat, dört çocuklu bir ailenin tek kız çocuğudur. İlkokul yıllarındayken müziğe olan ilgisi öğretmeni farkedilir. Daha 13 yaşında iken kendi yazdığı şiirleri, doğaçlama müzikle birleştiren Fatma Polat, aslında farkında olmadan söz-müzik yazarlığı için adım atmış olmaktadır. Bu çabasının anlamı ve değerini ortaokul öğretmenleri ve ailesinin vurgulamalarıyla kavrayan Fatma Polat, daha bilinçli olarak eserlerini üretmeye devam eder. Güzel bir çocukluk dönemi geçiren genç şarkıcı, ailesiyle birlikte Gaziantep’e taşınır ve burada lise öğrenimine başlar. Lise yılları aynı zamanda müziğe ilgisinin arttığı dönem olmuştur. Müzik eğitimi alma isteği ailesi tarafından kabul görmeyince, lise öğrenimine devam etmek zorunda kalır.

Bastırılan ilgisini spora yöneltmeye çalışır ve bir süre voleybol oynar. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra müziğe ilgisi tutkuya dönüşen Fatma Polat, yeni eserler üretmeye devam eder. Bu sefer de ekonomik sıkıntılar yaşayan ailesine destek olmak için çalışmaya başlar. İş hayatında çalışmaya devam ederken Turizm ve Otelcilik eğitimi alır. Bir taraftan da müzikal çalışmalarına devam eder. Daha sonraları halkla ilişkiler ve pazarlama satış tekniği eğitimi alır. Gaziantep’ten ayrılmadan önceki son işi, bir derginin genel yayın yönetmenliğidir.

Çalışma hayatında başarılı olması, O’nun müziğe olan tutkusundan bir şey azaltmaz aksine İstanbul’a gitme isteğini güçlendirir.Ailesi ve çevresinin karşı çıkma çabalarına rağmen İstanbul’a yerleşir.Koca şehir İstanbul’da yaşam mücadelesini sürdürürken müzik çalışmalarını da daha profesyonel bir şekilde devam ettirir. Uzun soluklu bir çalışma sonrasında Şahin Özer Müzik Yapım’dan “ AŞKIN HALİ” adlı ilk albümüyle, müzik severlerle buluşur. Doğal ve sempatik tavırlarıyla çevresinin ilgisini çeken Fatma Polat, başarılı bir sanatçı olabilme hedefiyle çalışmalarına devam etmektedir.devam etmektedir.

Fatma Polat Albümleri

  • 2013 -- Aşkın Hali
  • 2017 -- Tü Tü Maşallah

Fatma Polat Şarkı Sözleri