0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Hayko Cepkin Hakkında

Rock müziğin en sevilen seslerinden birisi olan Hayko Vepkin, 11 Mart 1978 İstanbul doğumludur. Baba tarafından Yozgat Ermenisi'dir. Liseyi Özel Getronagan Ermeni Lisesi'nde okudu. Liseden mezun olduktan sonra 2 sene Mimar Sinan Üniversitesi'nde şan ve solfej dersleri almıştır. Farklı yerlerde de enstrüman dersleri aldıktan sonra 1997’de profesyonel anlamda müzik kariyerine başlamıştır.

Hayko Cepkin, Kurban, Öztürk, Birol Namoğlu, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneye çıkmıştır. Beraber çalıştığı bazı isimlerin albüm çalışmalarına da katkıda bulunmuştur. Kısa zamanda geniş kitlelere ulaşmış, birçok klasik eseri yeniden düzenlemiş ve seslendirmiştir. Aynı zamanda evinde kaydettiği parçalarını da hayata geçirme kararı aldı.

2005 yılında Sakin Olmam Lazım adlı albümünü çıkardı. 2007 yılında ikinci çalışması olan Tanışma Bitti'yi oluşturdu. Barış Manço, Cem Karaca gibi isimlerin parçalarını seslendirmiştir. Son olarak Ahmet Kaya anısına yapılan çalışmalarda Bir Eksiğiz parçasını seslendirmiştir.

Hayko Cepkin, Davut Güloğlu'yla mahkemelik de olmuştur. Bunun nedeni de Davut Güloğlu'na Hayko Cepkin ile alakalı sorulan bir soruya cevap olarak aşağıdaki cevabı vermesidir.

Korku filminden çıkmış gibi maymuna benziyor, kedi mi köpek mi kesiyor belli değil, bu ve bunun gibileri şaklaban, öyle birileri gece bağıra bağıra gelse çeker vururum.

Hayko Cepkin Albümleri

  • 2005 -- Sakin Olmam Lazım
  • 2007 -- Tanışma Bitti
  • 2010 -- Sandık
  • 2012 -- Aşkın Izdırabını
  • 2016 -- Beni Büyüten Şarkılar Vol. 1

Hayko Cepkin Şarkı Sözleri