0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Kazım Koyuncu Hakkında

Karadenizli şarkıcı Kazım Koyuncu 7 Kasım 1971 yılında doğdu ama daha 33 yaşına geldiğinde 29 Haziran 2005 tarihinde kanserden ölmüştür. Genç yaşında müzikle tanışan Kazım Koyuncu 1990'lı yıllarda arkadaşlarıyla rock müzik konserleri vermeye başlamıştır. 2000'li yıllara kadar arkadaşlarıyla kurmuş oldukları Zuğaşi Berepe grubu ile albümler çıkardılar. Askerden geldikten sonra Kazım Koyuncu solo çalışmaya başladı ve 2001 yılında ilk albümünü çıkardı.

Kazım Koyuncu'nun kısa müzik hayatında Türk müziğine yaptığı en büyük katkı Karadeniz müziği ile Rock müziği harmanlamasıdır. Bunun yanında Karadeniz müziğinin sevecenliğini, içtenliğini tüm ülkeye yayma konusunda önemli bir rol oynadığını söylersek abartmış olmayız sanırım. Şarkıcı ile ilgili açıklamalarımıza kendisinin bir röportajında söylediği sözlerle son vermek istiyoruz.

"Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim. Ve gerçekten doğru bildiğim bir şeyi en azından çok zorlanırsam ortaya koymaktan çekinmem"

Kazım Koyuncu Albümleri

  • 2001 -- Viya!
  • 2004 -- Hayde
  • 2006 -- Dünyada Bir Yerdeyim

Kazım Koyuncu Şarkı Sözleri